Sloty i jednoręki bandyta bez tajemnic

Automaty do gier zwane popularnie jednorękimi bandytami są stosunkowo młodym produktem, patrząc na historię gier losowych. Pierwsze automaty pojawiły się pod koniec XIX wieku w Stanach Zjednoczonych. Były to niezbyt skomplikowane maszyny, a nagrodą nie były pieniądze, lecz drink lub cygaro. Elementem, który pozostaje łącznikiem między początkami automatów do gier a współczesnymi maszynami jest charakterystyczny dźwięk dzwonu oznajmiającego graczowi wygraną. Został on zastosowany przez Charlesa Faya, którego uważa się za pioniera w tej branży.

Wracając do zwyczajowej nazwy, dlaczego jednoręki bandyta? Bo w gruncie rzeczy do gry na tym automacie nie potrzebujesz więcej rąk. Od samego początku istnienia maszyn wrzutowych (inna nazwa jednorękich bandytów) z boku urządzenia montowana jest wajcha, której pociągnięcie rozpoczyna losowanie. Montuje się również przyciski startowe, a w przypadku maszyn z ekranami gra może być rozpoczęta poprzez naciśnięcie właściwego pola na monitorze – niemniej tradycyjna nazwa zakorzeniła się w kulturze tak mocno, że nawet brak wajchy nie zagrozi jej pozycji.

Co do samej rozgrywki, to sprawa ma się następująco:

  1. w klasycznych maszynach wrzucasz pieniądze do wrzutnika lub w nowszych modelach wybierasz stawkę i opłacasz ją kartą płatniczą
  2. pociągasz za wajchę/naciska przycisk, bębny się obracają i albo sam je zatrzymujesz, albo następuje to automatycznie po kilku sekundach
  3. jeśli uzyskałeś właściwy ciąg symboli, to wygrałeś i maszyna przejdzie do wypłaty środków. W przypadku przegranej możesz dokonać nowej płatności i spróbować jeszcze raz.

W przypadku kasyn online, oferujących wirturalne wersje jednorękiego bandyty, rozgrywka wygląda analogicznie. Gracz wpłaca środki na swój profil, ustala stawkę i rozpoczyna grę. Ułatwieniem jest możliwość automatycznej gry: wybierasz stawkę i ilość automatycznych rund. Obserwujesz wynik i decydujesz czy chcesz rozegrać kolejne rundy, czy wycofujesz wygrane/pozostałe (w zależności od szczęścia) środki. Wiele kasyn online pozwala na gry demo, więc przed wpłaceniem środków na grę możesz bez żadnych opłat sprawdzić jak dana gra działa.